Tutaj jesteś: Home :: DzieckoDodaj artykuł

Najnowsze artykuły

Rusza V edycja „Na Rodzinę Można Liczyć” Zgłoś szkołę do programu stypendialnego


25 lipca startuje V edycja programu stypendialnego „Na Rodzinę Można Liczyć”. Granty trafią do zdolnych i zaangażowanych społecznie uczniów szkół, które zgłoszą się do programu. Zapisy potrwają do 4 września. O liczbie przyznanych stypendiów zdecydują klienci IKEA. Akcja polega bowiem na tym, że za każde okazanie przy kasie karty klubu IKEA FAMILY, sklep przekaże 50 groszy na fundusz stypendialny.

Wspieramy rozwój dziecka - mądrze i tanio


Wychowanie wiąże się z kosztami, których nie unikniemy, jednak niektóre z nich można ograniczyć lub w ogóle wyeliminować. Przede wszystkim obserwujmy pociechę i słuchajmy jej.

Samotne dzieciństwo


Samotność to specyficzny stan psychiczny związany z osobistym subiektywnym doświadczeniem. Stan ten charakteryzuje się zaprzeczeniem podstawowych potrzeb...

Jak odkryć w dziecku pasję?


Jeżeli masz wrażanie, że Twoje dziecko ma problemy ze znalezieniem miejsca dla siebie, a Ty pragniesz pomóc mu znaleźć sposób na siebie i odkryć pasję, która sprawi mu radość i przyjemność, są na to sposoby.

Nowa zabawka a czas spędzony z rodzicami?


Dzisiejsi rodzice często gadżetami, zabawkami próbują zastąpić dziecku siebie. Wydaje im się, że tego najbardziej potrzebują. Tłumaczą sobie jednym: „bo ja tego nie miałam” A to jest błędne myślenie...

Rozwój emocjonalny w pierwszym roku życia


Patrząc na nowo narodzone dziecko czasami pewnie zastanawiasz się nad tym o czym myśli, co czuje, czego pragnie czy potrzebuje. Czy płacz oznacza smutek? Czy śmiech oznacza radość? Zazwyczaj bardzo szybko przypisujemy dzieciom emocje, które sami dobrze znamy. W rzeczywistości jednak sytuacja jest trochę inna niż mogłoby się wydawać.

Telewizja w życiu dziecka


Od wielu lat toczy się dyskusja między zwolennikami oglądania telewizji przez dzieci oraz tymi, którzy kategorycznie są przeciwko. Jak to właściwie jest z tą telewizją?
1  2  3  4  5    >

Najnowsze osobywięcej

Avatar Ona43Avatar KardamonAvatar Brunetka967Avatar KaskaAvatar ann1234Avatar leelooAvatar jaAsaAvatar mamplusyiminusyAvatar maga4848