Autor

Treść wiadomości

pionas
Napisano: piątek, 18 lipca 2014, 07:26:32
Cytuj wiadomośćZgłoś moderatorom

Zdjęcie profilowe pionas
Ilość wiadomości: 114
Z nami od: 29.05.2014

Do góry
Hej,

jeśli macie jakieś problemy lub pytania z prawem rodzinnym piszcie o nim.
Razem lub z pomocą prawników postaramy się udzielić odpowiedzi
Jeśli macie swoje pisma i chcielibyście je zaprezentować jako wzór też będzie to mile widziane.

Gorąco zachęcam do wypowiedzi
Bocik
pionas
Napisano: wtorek, 13 grudnia 2016, 06:11:23
Cytuj wiadomośćZgłoś moderatorom

Zdjęcie profilowe pionas
Ilość wiadomości: 114
Z nami od: 29.05.2014

Do góry
Hej,

podbijam temat.
Jeśli szukacie porad piszcie propozycje tematów, być może uda się nam na część z nich odpowiedzieć...
Olalala
Napisano: sobota, 31 grudnia 2016, 11:00:36
Cytuj wiadomośćZgłoś moderatorom

Zdjęcie profilowe Olalala
Ilość wiadomości: 2
Z nami od: 31.12.2016

Do góry
Witam moj maz mnie zdradzil i zostawil z 10 miesięczna córką. Wyjechal z kochanka do Anglii i jego matka nie odbiera pozwu z sądu.Dalam pozew o rozwod bez orzeczenia o winie , pisalam do niego o tym i on dobrze wie ze jeat pozew do odebrania. Moje pytanie brzmi: co sie stanie jak nie beda odbierac pozwu z sadu? Rozprawa odbedzje sie w koncu bez niego? Moj prawnik mi mowi ze on moze wtedy odwolywac sie od wyroku ze nic nie wiedzial o rozprawie. Wspomne tez ze nic nie placi na dziecko.
pionas
Napisano: czwartek, 5 stycznia 2017, 07:56:50
Cytuj wiadomośćZgłoś moderatorom

Zdjęcie profilowe pionas
Ilość wiadomości: 114
Z nami od: 29.05.2014

Do góry
Olalala:
Witam moj maz mnie zdradzil i zostawil z 10 miesięczna córką. Wyjechal z kochanka do Anglii i jego matka nie odbiera pozwu z sądu.Dalam pozew o rozwod bez orzeczenia o winie , pisalam do niego o tym i on dobrze wie ze jeat pozew do odebrania. Moje pytanie brzmi: co sie stanie jak nie beda odbierac pozwu z sadu? Rozprawa odbedzje sie w koncu bez niego? Moj prawnik mi mowi ze on moze wtedy odwolywac sie od wyroku ze nic nie wiedzial o rozprawie. Wspomne tez ze nic nie placi na dziecko.
Skonsultowałem się z naszym radcą prawnym i oto jej odpowiedź:
Jeśli listonosz przy problemach z doręczeniem na przesyłce nie zaznaczy np. ,,adresat nieznany”, ,,adresat nie mieszka pod wskazanym adresem”, a zostawi awizo do odebrania, to po upływie terminu do odbioru przesyłki, sąd uzna ją za doręczoną. Przyjmuje się wówczas ,,fikcję”, że pozew został doręczony skutecznie, dlatego rozprawa odbędzie się w terminie wyznaczonym przez sąd nawet bez obecności Pani małżonka. Sąd może wówczas wydać tzw. wyrok zaoczny, ale jeśli Pani małżonek nie odbierze także tej przesyłki z sądu (tj. z wyrokiem) to także się od niego nie odwoła i wówczas wyrok się uprawomocni. Jeśli zaś w ciągu dwóch tygodni od doręczenia takiego wyroku złoży sprzeciw, to sąd wyznaczy termin rozprawy i wtedy weźmie pod uwagę także to co małżonek napisze w sprzeciwie. Na marginesie, jeśli zdecydowała się Pani na rozwód bez orzekania o winie, to nie widzę logicznych powodów dla których takie rozstrzygnięcie miałoby się ,,nie spodobać” Pani małżonkowi, który z tego co Pani pisze (kwestia kochanki) mógłby spodziewać się rozwodu z orzeczeniem o jego winie. Odnośnie alimentów, to może Pani żądać aby sąd rozstrzygnął tę kwestię w postępowaniu rozwodowym. Wówczas musi Pani dodatkowo podać jakie potrzeby ma dziecko (wyliczyć je) i wskazać na możliwości zarobkowe i majątkowe ojca, które zasugerują sądowi, że mąż jest w stanie płacić alimenty w żądanej przez Panią wysokości.




Wypowiedź była edytowana 1 razy.

Olalala
Napisano: czwartek, 19 stycznia 2017, 00:59:54
Cytuj wiadomośćZgłoś moderatorom

Zdjęcie profilowe Olalala
Ilość wiadomości: 2
Z nami od: 31.12.2016

Do góry
Listonosz zaznaczyl ze "nie mieszka pod wskazanym adresem" 
SamotnaMama84
Napisano: czwartek, 9 lutego 2017, 14:01:02
Cytuj wiadomośćZgłoś moderatorom

Zdjęcie profilowe SamotnaMama84
Ilość wiadomości: 16
Z nami od: 15.01.2017

Do góry
Witam; fajnie móc poczytać co i mnie może czekać, podobnie jak  koleżankę Olalala. Zastanawia mnie jednak - czy rodzice męża mają prawo odbierać za niego pozew pocztowy? W moim przypadku ojciec dziecka jest okresowo w Belgii, jego rodzice są w Niemczech, ale jednak częściej w Polsce,a on ma stały meldunek w swoim domu rodzinnym właśnie...W sumie nie wiem czy chciałabym aby oni przekazywali mu co sobie w pozwie przeczytali, ponieważ to bardzo specyficzna rodzina i nie mam ochoty na ich do mnie obiekcje...I pytanie nr 2 - czy można otrzymać adwokata z urzędu nawet gdy odpuszczamy orzekanie o winie i czy trzeba razem z pozwem składać o to wniosek? Czy wystarczy 1 sztuka? Tego by raczej nie odsyłano razem z pozwem do pozwanego?