Tutaj jesteś: Home :: Dziecko :: Zabawki rozwijające kreatywność - pomysły na świąteczny prezent dla dziecka

Zabawki rozwijające kreatywność - pomysły na świąteczny prezent dla dziecka

DzieckoPonadto, niewielu ma świadomość, iż kreatywność można rozwijać już od lat dziecięcych, poprzez wybór odpowiednich zabawek, które korzystnie wpływają na procesy myślenia u dziecka. Kształcenie kreatywności jest jednym z najważniejszych, jednak dość często pomijanych, celów procesu wychowawczego każdego dziecka. Rozwój tej postawy pozwala dziecku znacznie lepiej radzić sobie w nowych, nierzadko problematycznych, sytuacjach. Wynika to przede wszystkim z faktu, że dziecko, u którego ta umiejętność była odpowiednio rozwijana, potrafi z łatwością dostosowywać się do konkretnej sytuacji oraz szybko znaleźć niekonwencjonalne rozwiązanie w przypadku zaistnienia problemu.

Jak zatem stymulować rozwój kreatywności u dziecka?

Odpowiedź na tak postawione pytanie może dla wielu okazać się dość zdumiewająca. Bowiem kreatywność u dziecka kształtuje się przede wszystkim poprzez zabawę. Kwestią jest tylko wybór odpowiednich produktów, których specyfika będzie temu sprzyjała. Popularną polską marką, która tworzy zabawki skutecznie stymulujące rozwój procesów myślowych u dziecka, jest firma COBI. Które z ich produktów nadają się do tego celu najlepiej?

Klocki COBI

[img width=192,height=154]http://www.samotnyrodzic.pl/files/upload/klocki_Winx.jpg[/img]
Poprzez zabawę klockami, dziecko rozwija swój potencjał twórczy, kreując różne kombinacje z poszczególnych elementów dostępnych w zestawie. Dziecko może tworzyć budowlę zarówno zgodnie z instrukcją, jak i samemu wymyślać konkretne kształty.

W ofercie COBI dostępne są serie klocków m.in. z takich, popularnych wśród dzieci, seriali i filmów animowanych jak Winx Club, Scooby Doo, Pingwiny z Madagaskaru czy też Ben 10. Ponadto, wśród dostępnych serii znajdują się również te, nawiązujące do ważnych wydarzeń historycznych, jak np. seria klocków Grunwald + Knights, Mała Armia WW2 czy też Titanic, przez co, poza stymulowaniem procesów kreatywnych, serie te mają również walory edukacyjne.

Seria Aqua Sand
[img width=166,height=180]http://www.samotnyrodzic.pl/files/upload/Aqua_Sand.jpg[/img]

Seria zabawek Aqua Sand składa się z oryginalnego hydrofobicznego piasku, który, z racji swoich nieprzeciętnych właściwości, zawsze pozostaje suchy i łatwy do formowania, oraz dodatkowych akcesoriów. Seria jest przeznaczona dla dzieci już od czwartego roku życia.
Dziecko może rozwijać swoją kreatywność poprzez budowanie z piasku pięknych domków, dróg i syrenek. Tak naprawdę, dziecko ogranicza tu tylko jego wyobraźnia.

Seria Moon Sand
[img width=183,height=165]http://www.samotnyrodzic.pl/files/upload/Moon_Sand.jpg[/img]

Seria Moon Sand to plastyczny piasek do zabawy bez wody wraz z różnorodnymi akcesoriami. Seria jest skierowana do dzieci powyżej trzeciego roku życia.
Dzieci, zgodnie ze swoją wizją i wyobraźnią, mogą tworzyć różnorodne wzory, kształty i postacie zarówno ręcznie, jak i poprzez, dostępne w poszczególnych zestawach, akcesoria. Ponadto, w przeciwieństwie do plasteliny, piasek Moon Sand, nie przykleja się do rąk ani też nie zostawia tłustych śladów na powierzchni na której się znajdował.

Seria Beados/Bindeez
[img width=178,height=160]http://www.samotnyrodzic.pl/files/upload/Beados__Bindeez.jpg[/img]

Zabawki z serii Beados/Bindeez pozwalają natomiast tworzyć zróżnicowaną biżuterię i ozdoby w sposób prosty i co ważne - bezpieczny. Poszczególne zestawy zawierają kolorowe koraliki oraz dodatkowe akcesoria i szablony.
Dziewczynki mogą tu wykorzystać pokłady swojej kreatywności i stworzyć niepowtarzalne zestawy biżuterii w kształtach i wzorach o jakich tylko zamarzą.

Powyższe serie zabawek to tylko przykładowe produkty, które potwierdzają, iż zabawa może być rozwojowa. Dlatego, wybierając mikołajkowy bądź świąteczny prezent dla dziecka, warto łączyć przyjemne z pożytecznym. Nowy zestaw klocków czy też inna zabawka kreatywna z danej serii na pewno ucieszy dziecko, a jednocześnie będzie stymulowała rozwój jego kreatywności i procesów myślowych. Jest to inwestycja, która zaprocentuje w jego dorosłym życiu.


Komentarze

Dodaj komentarz

Treść wiadomości:
Nazwa użytkownika:
Adres e-mail:
Kod weryfikacyjny:

Najnowsze osobywięcej

Avatar malwi36Avatar HanysHansAvatar SylkaAvatar And70Avatar 10august1995Avatar Marcin87chAvatar Greg17Avatar PatrycjaAvatar Anka534