Tutaj jesteś: Home :: DzieckoDodaj artykuł

Najnowsze artykuły

Kurzajkom stop!


Kurzajki to grudkowate, nieestetyczne narośla o szorstkiej powierzchni, które przypominają swoją strukturą kalafior. Przynajmniej raz w życiu zetknął się z nimi niestety chyba każdy z nas… My wiemy jak się ich szybko, skutecznie i łatwo pozbyć!

Wspieramy rozwój dziecka - mądrze i tanio


Wychowanie wiąże się z kosztami, których nie unikniemy, jednak niektóre z nich można ograniczyć lub w ogóle wyeliminować. Przede wszystkim obserwujmy pociechę i słuchajmy jej.

Samotne dzieciństwo


Samotność to specyficzny stan psychiczny związany z osobistym subiektywnym doświadczeniem. Stan ten charakteryzuje się zaprzeczeniem podstawowych potrzeb...

Jak odkryć w dziecku pasję?


Jeżeli masz wrażanie, że Twoje dziecko ma problemy ze znalezieniem miejsca dla siebie, a Ty pragniesz pomóc mu znaleźć sposób na siebie i odkryć pasję, która sprawi mu radość i przyjemność, są na to sposoby.

Nowa zabawka a czas spędzony z rodzicami?


Dzisiejsi rodzice często gadżetami, zabawkami próbują zastąpić dziecku siebie. Wydaje im się, że tego najbardziej potrzebują. Tłumaczą sobie jednym: „bo ja tego nie miałam” A to jest błędne myślenie...

Rozwój emocjonalny w pierwszym roku życia


Patrząc na nowo narodzone dziecko czasami pewnie zastanawiasz się nad tym o czym myśli, co czuje, czego pragnie czy potrzebuje. Czy płacz oznacza smutek? Czy śmiech oznacza radość? Zazwyczaj bardzo szybko przypisujemy dzieciom emocje, które sami dobrze znamy. W rzeczywistości jednak sytuacja jest trochę inna niż mogłoby się wydawać.

Telewizja w życiu dziecka


Od wielu lat toczy się dyskusja między zwolennikami oglądania telewizji przez dzieci oraz tymi, którzy kategorycznie są przeciwko. Jak to właściwie jest z tą telewizją?

Powody dla których dziecko powinno wychowywać się z psem


Na pewnym etapie rozwoju u dzieci pojawia się chęć posiadania zwierzątka, najczęściej maluchy marzą o psie. W rodzicach budzi to zazwyczaj pewne obawy czy aby na pewno to dobry pomysł by wokół jego malucha krzątał się czworonożny przyjaciel.
<  1  2  3  4  5  6    >

Najnowsze osobywięcej

Avatar malwi36Avatar HanysHansAvatar SylkaAvatar And70Avatar 10august1995Avatar Marcin87chAvatar Greg17Avatar PatrycjaAvatar Anka534