Tutaj jesteś: Home :: DzieckoDodaj artykuł

Najnowsze artykuły

Jak rozmawiać z dzieckiem, gdy nie chce iść do przedszkola?


Jeżeli mamy dziecko w wieku przedszkolnym, na pewno niejeden raz rodzic spotkał się z buntem i niechęcią pójścia do przedszkola. Nic groźnego, jeżeli tego rodzaju incydenty zdarzają się sporadycznie. Jednak jeżeli, jest to notoryczna sytuacja, a malec zadeklarował, że już w ogóle nie będzie chodził do przedszkola – sprawa jest dosyć poważna.

Czy kupować dziecku wszystko co chce?


Pytanie zadane w temacie artykułu, oczywiście podaje jednoznaczną odpowiedź - "NIE". Jednak już wprowadzenie przez rodziców w życie zasad, którymi się kierują, jest dużo trudniejsze.

Rola ojca w życiu dziecka


Dziecko do prawidłowego rozwoju psycho – ruchowego potrzebuje obydwojga rodziców. Wielokrotnie temat roli matki opiekującej się dzieckiem od pierwszych chwil jego życia, jest wiodący. Obecność ojca w życiu dziecka jest jednak równie ważna.

Rola matki w życiu dziecka


Bycie matką to najpiękniejsze co może przydarzyć się w życiu kobiety. Pojawia się dziecko i cały świat przewraca się do góry nogami. Następuje boom z kupowaniem małych ciuszków, wszelkimi przygotowaniami. Jednak oprócz pięknych chwil, na kobiecie ciąży duża odpowiedzialność, za nowe życie, za nowego człowieka, któremu dała życie.

Zabawki rozwijające kreatywność - pomysły na świąteczny prezent dla dziecka


Kreatywność… Postawa, która jest współcześnie wymaga niemalże w każdym aspekcie życia. Bycie kreatywnym nie przychodzi jednak samo i wymaga podejmowania regularnych ćwiczeń już od najmłodszych lat, co w perspektywie czasu pozwoli skutecznie tworzyć i rozwijać idee oraz znajdować nowe możliwość rozwiązania zaistniałego problemu.

Dziecko ze spektrum autyzmu w domu


Jednym z najbardziej kontrowersyjnych i najtrudniejszych działań w przypadku autyzmu, pozostaje diagnoza samego zaburzenia. Zazwyczaj mamy do czynienia ze skrajnymi zachowaniami...

KOSMICZNA KOLEKCJA RESERVED KIDS Planet Rock


Reserved Kids zaprasza dzieci do podróży w kosmiczną przestrzeń wyobraźni i muzyki. Druga odsłona kolekcji RESERVED inspirowana jest wszechświatem, galaktyką, księżycem, układem słonecznym oraz rockowymi dźwiękami.

Upór dziecka – CO ROBIĆ?


Cały proces wychowania własnego dziecka nie jest sprawą prostą, tym bardziej, jeżeli dziecko jest uparte i nie chce nas, rodziców słuchać praktycznie w żadnej kwestii. Nie pomyślałaś, że dziecko poprzez upór, może chronić się przed naszą nadopiekuńczością?

Zabawa, która uczy i bawi


Ekspresja werbalna u małego dziecka jest ograniczona. Dlatego porozumiewa się głównie za pomocą zabawy. Dzięki niej maluch poznaje siebie, swoje możliwości i otaczający go świat. Tworząc sprzyjające warunki i stymulując do ciągłych poszukiwań i poszerzania horyzontów, wychowujemy zdrowe, radosne i mądre dzieci.
<  1  2  3  4  5    >

Najnowsze osobywięcej

Avatar ItakaAvatar AktywnaMamaAvatar Lena40Avatar Asia71-Avatar teredAvatar mamusiatulusiaAvatar MonmkaAvatar Ann86Avatar Nika36