Tutaj jesteś: Home :: DzieckoDodaj artykuł

Najnowsze artykuły

Dziecko ze spektrum autyzmu w domu


Jednym z najbardziej kontrowersyjnych i najtrudniejszych działań w przypadku autyzmu, pozostaje diagnoza samego zaburzenia. Zazwyczaj mamy do czynienia ze skrajnymi zachowaniami...

KOSMICZNA KOLEKCJA RESERVED KIDS Planet Rock


Reserved Kids zaprasza dzieci do podróży w kosmiczną przestrzeń wyobraźni i muzyki. Druga odsłona kolekcji RESERVED inspirowana jest wszechświatem, galaktyką, księżycem, układem słonecznym oraz rockowymi dźwiękami.

Upór dziecka – CO ROBIĆ?


Cały proces wychowania własnego dziecka nie jest sprawą prostą, tym bardziej, jeżeli dziecko jest uparte i nie chce nas, rodziców słuchać praktycznie w żadnej kwestii. Nie pomyślałaś, że dziecko poprzez upór, może chronić się przed naszą nadopiekuńczością?

Zabawa, która uczy i bawi


Ekspresja werbalna u małego dziecka jest ograniczona. Dlatego porozumiewa się głównie za pomocą zabawy. Dzięki niej maluch poznaje siebie, swoje możliwości i otaczający go świat. Tworząc sprzyjające warunki i stymulując do ciągłych poszukiwań i poszerzania horyzontów, wychowujemy zdrowe, radosne i mądre dzieci.

Dziecko niepełnosprawne w rodzinie


Pojawienie się na świecie niepełnosprawnego dziecka zmienia wszystko – zmusza do zmiany priorytetów, zorganizowania wszystkiego tak, aby zapewnić jak najlepszą opiekę. Budzi złość, lęk, smutek. Czy zawsze tak musi być?

Warto czytać dziecku: Lektury maluszka


Czytanie dziecku nie tylko wspomaga jego rozwój intelektualny, ale również emocjonalny. Spędzając czas z pociechą budujemy najważniejszą więź. Maluch jest spokojny i szczęśliwy, że znajduje się w centrum uwagi. Rodzice często zastanawiają się kiedy zacząć czytać i jakie książki będą dla pociechy najlepsze. Oto kilka podpowiedzi.

Cudowny Aspi


Ostatnie lata przyniosły gwałtowny, niemal dziesięciokrotny wzrost pacjentów z autyzmem i zespołem Aspergera. Pochodzą oni z różnych środowisk, a wiele z nich przejawia niezwykłe talenty, szczególnie w naukach ścisłych. Łączy je jednak ten sam rodzaj deficytów, typowych dla autyzmu.

Mapy myśli, czyli jak uczyć się efektywniej


Nigdy się tego nie nauczę! Jak można zapamiętać tyle dat z historii? Po prostu nie mam talentu do nauki języków! Jeśli chociaż raz z ust Twojego dziecka padły takie słowa to znak, że trzeba mu pomóc. Trudności w nauce zazwyczaj nie wynikają z braku zdolności intelektualnych, ale …

Histeria kilkulatka – wpadać w panikę?


Twoje dwuletnie dziecko w histeryczny sposób demonstruje swoje racje i to na oczach ludzi? Atak histerii przebiega nie tylko w towarzystwie przeraźliwego krzyku, ale również rzucania się na podłogę i walenia pięściami w nią?
<  1  2  3  4  5  6    >

Najnowsze osobywięcej

Avatar malwi36Avatar HanysHansAvatar SylkaAvatar And70Avatar 10august1995Avatar Marcin87chAvatar Greg17Avatar PatrycjaAvatar Anka534