Tutaj jesteś: Home :: DzieckoDodaj artykuł

Najnowsze artykuły

Dziecko niepełnosprawne w rodzinie


Pojawienie się na świecie niepełnosprawnego dziecka zmienia wszystko – zmusza do zmiany priorytetów, zorganizowania wszystkiego tak, aby zapewnić jak najlepszą opiekę. Budzi złość, lęk, smutek. Czy zawsze tak musi być?

Warto czytać dziecku: Lektury maluszka


Czytanie dziecku nie tylko wspomaga jego rozwój intelektualny, ale również emocjonalny. Spędzając czas z pociechą budujemy najważniejszą więź. Maluch jest spokojny i szczęśliwy, że znajduje się w centrum uwagi. Rodzice często zastanawiają się kiedy zacząć czytać i jakie książki będą dla pociechy najlepsze. Oto kilka podpowiedzi.

Cudowny Aspi


Ostatnie lata przyniosły gwałtowny, niemal dziesięciokrotny wzrost pacjentów z autyzmem i zespołem Aspergera. Pochodzą oni z różnych środowisk, a wiele z nich przejawia niezwykłe talenty, szczególnie w naukach ścisłych. Łączy je jednak ten sam rodzaj deficytów, typowych dla autyzmu.

Mapy myśli, czyli jak uczyć się efektywniej


Nigdy się tego nie nauczę! Jak można zapamiętać tyle dat z historii? Po prostu nie mam talentu do nauki języków! Jeśli chociaż raz z ust Twojego dziecka padły takie słowa to znak, że trzeba mu pomóc. Trudności w nauce zazwyczaj nie wynikają z braku zdolności intelektualnych, ale …

Histeria kilkulatka – wpadać w panikę?


Twoje dwuletnie dziecko w histeryczny sposób demonstruje swoje racje i to na oczach ludzi? Atak histerii przebiega nie tylko w towarzystwie przeraźliwego krzyku, ale również rzucania się na podłogę i walenia pięściami w nią?

Czy karmić piersią?


Wiele przyszłych matek zadaje sobie nieustannie pytanie zawarte w tytule artykułu. Szczególnie kobiety, które po raz pierwszy mierzą się z wyzwaniem macierzyństwa, stoją na skrzyżowaniu różnorodnych możliwości i często popadają w coraz to większe wątpliwości związane ze sposobem karmienia swojego dziecka.

Cudowne właściwości arteterapii


Nie tylko muzyka łagodzi obyczaje – coraz częściej w pedagogice wykorzystywane są inne formy artystycznego wyrazu. Pozwalają one na wyrażenie emocji, na pobudzenie bądź wyciszenie, na poznanie siebie, rozbudzają zainteresowania i pasje, pomagają przełamywać bariery.

Rytuały, które pomagają porządkować świat


Codzienne rytuały – jedni je kochają, bo dają im poczucie bezpieczeństwa i pewności, a inni nie cierpią, gdyż przez nie jeden dzień zdaje się nie różnić od drugiego. Jednak niezależnie od tego, co my – dorośli o tym myślimy, dzieciom rytuały są niezwykle potrzebne.

Dziecięca elegancja


Od momentu, w którym dziecko potrafi się już samo ubierać zaczyna się pewien etap rozwoju jego osobowości. Warto wtedy spojrzeć na swoją pociechę z wielkim wyczuciem jego potrzeb i obaw.
<  1  2  3  4  5    >

Najnowsze osobywięcej

Avatar ItakaAvatar AktywnaMamaAvatar Lena40Avatar Asia71-Avatar teredAvatar mamusiatulusiaAvatar MonmkaAvatar Ann86Avatar Nika36