Tutaj jesteś: Home :: DzieckoDodaj artykuł

Najnowsze artykuły

Czy karmić piersią?


Wiele przyszłych matek zadaje sobie nieustannie pytanie zawarte w tytule artykułu. Szczególnie kobiety, które po raz pierwszy mierzą się z wyzwaniem macierzyństwa, stoją na skrzyżowaniu różnorodnych możliwości i często popadają w coraz to większe wątpliwości związane ze sposobem karmienia swojego dziecka.

Cudowne właściwości arteterapii


Nie tylko muzyka łagodzi obyczaje – coraz częściej w pedagogice wykorzystywane są inne formy artystycznego wyrazu. Pozwalają one na wyrażenie emocji, na pobudzenie bądź wyciszenie, na poznanie siebie, rozbudzają zainteresowania i pasje, pomagają przełamywać bariery.

Rytuały, które pomagają porządkować świat


Codzienne rytuały – jedni je kochają, bo dają im poczucie bezpieczeństwa i pewności, a inni nie cierpią, gdyż przez nie jeden dzień zdaje się nie różnić od drugiego. Jednak niezależnie od tego, co my – dorośli o tym myślimy, dzieciom rytuały są niezwykle potrzebne.

Dziecięca elegancja


Od momentu, w którym dziecko potrafi się już samo ubierać zaczyna się pewien etap rozwoju jego osobowości. Warto wtedy spojrzeć na swoją pociechę z wielkim wyczuciem jego potrzeb i obaw.

I kto tu rządzi: dziecko czy rodzic?


Jasne wyznaczanie zasad, a później konsekwentne ich przestrzeganie w codziennym życiu, jest priorytetowym działaniem ze strony rodziców, na którym bazuje cały proces wychowania dziecka na porządnego obywatela.

Rodzice muszą mówić jednym głosem, pozytywny wpływ na właściwe zachowanie dziecka


Koalicja stworzona przez rodziców jest jak kamień węgielny stanowiący podbudowę prawidłowego rozwoju dziecka. Prezentowanie jednolitego frontu przez nich w kwestii wychowania daje im swobodne osiągnięcie zamierzonego celu. Obranie jednej drogi przez rodziców pozwala dziecku na prawidłowy rozwój i co najważniejsze poczucie bezpieczeństwa.

Emocje wyrażone na papierze


W miarę rozwoju dziecka powstają coraz bogatsze rysunki, które coraz bardziej przypominają nam otaczającą nas rzeczywistość. Dla młodego człowieka rysunek staje się formą wyrażania własnych emocji, których nie może jeszcze sformułować własnymi słowami.

Rozwój mózgu dziecka w jego pierwszym roku życia


Pierwszy rok życia dziecka charakteryzuje się bardzo intensywnym przebiegiem rozwoju. Nigdy w całym życiu człowieka nie następuje jego większy rozwój w tak krótkim czasie, jak w okresie płodowym (prenatalnym) oraz w pierwszych m miesiącach zaraz po urodzeniu. Nie wszyscy rodzice jednak wiedzą, że w tym czasie mogą w indywidualnym tempie pozytywnie stymulować różne sfery rozwoju swojego dziecka.
<  1  2  3  4  5  6    >

Najnowsze osobywięcej

Avatar malwi36Avatar HanysHansAvatar SylkaAvatar And70Avatar 10august1995Avatar Marcin87chAvatar Greg17Avatar PatrycjaAvatar Anka534