Tutaj jesteś: Home :: DzieckoDodaj artykuł

Najnowsze artykuły

I kto tu rządzi: dziecko czy rodzic?


Jasne wyznaczanie zasad, a później konsekwentne ich przestrzeganie w codziennym życiu, jest priorytetowym działaniem ze strony rodziców, na którym bazuje cały proces wychowania dziecka na porządnego obywatela.

Rodzice muszą mówić jednym głosem, pozytywny wpływ na właściwe zachowanie dziecka


Koalicja stworzona przez rodziców jest jak kamień węgielny stanowiący podbudowę prawidłowego rozwoju dziecka. Prezentowanie jednolitego frontu przez nich w kwestii wychowania daje im swobodne osiągnięcie zamierzonego celu. Obranie jednej drogi przez rodziców pozwala dziecku na prawidłowy rozwój i co najważniejsze poczucie bezpieczeństwa.

Emocje wyrażone na papierze


W miarę rozwoju dziecka powstają coraz bogatsze rysunki, które coraz bardziej przypominają nam otaczającą nas rzeczywistość. Dla młodego człowieka rysunek staje się formą wyrażania własnych emocji, których nie może jeszcze sformułować własnymi słowami.

Rozwój mózgu dziecka w jego pierwszym roku życia


Pierwszy rok życia dziecka charakteryzuje się bardzo intensywnym przebiegiem rozwoju. Nigdy w całym życiu człowieka nie następuje jego większy rozwój w tak krótkim czasie, jak w okresie płodowym (prenatalnym) oraz w pierwszych m miesiącach zaraz po urodzeniu. Nie wszyscy rodzice jednak wiedzą, że w tym czasie mogą w indywidualnym tempie pozytywnie stymulować różne sfery rozwoju swojego dziecka.

Tata – to brzmi dumnie


Dawno minęły czasy, kiedy mężczyźni byli wykluczani byli z procesu wychowawczego lub sami się z niego wycofywali. Dzisiaj świadome ojcostwo jest dowodem prawdziwej męskości i spełnienia.

Rozwój Dziecka


Szereg stadiów rozwojowych od niemowlęctwa do dorosłości, to ważne aspekty rozwoju całej osobowości człowieka, w tym fizycznej, intelektualnej, emocjonalnej i społecznej.
<  1  2  3  4  5  

Najnowsze osobywięcej

Avatar ItakaAvatar AktywnaMamaAvatar Lena40Avatar Asia71-Avatar teredAvatar mamusiatulusiaAvatar MonmkaAvatar Ann86Avatar Nika36