Tutaj jesteś: Home :: Gotowanie :: Prawidłowe nawyki żywieniowe dziecka

Prawidłowe nawyki żywieniowe dziecka

GotowaniePrawidłowe nawyki żywieniowe z dzieciństwa mogą rzutować na stan zdrowia człowieka na całe życie. Niestety, nie wszyscy rodzice przykładają wagę do sposobu odżywiania swoich pociech podając im mało wartościowe potrawy lub nie unikają fast foodów i wysokokalorycznych, przetworzonych soków. Wiadomo, że nie uniknie się błędów i nie uchroni dziecka przed wszystkimi pokusami, ale ważne jest aby znaleźć równowagę.

Trzeba poświęcić trochę czasu, aby zrozumieć podstawy żywienia dzieci, dokonywać zdrowych wyborów i uczyć dzieci zdrowych nawyków żywieniowych. Dodatkowo karmienie malucha może być frustrujące, gdyż nie każde dziecko zjada warzywa w dużym wyborze i trzy posiłki dziennie. Nawet jeśli dziecko jest wybredne, lub chętnie zjada tylko określony rodzaj pokarmów, należy w dalszym ciągu oferować mu różnorodne produkty spożywcze, zwłaszcza owoce i warzywa. Należy pamiętać, że są w życiu dziecka okresy, kiedy nie rozwija się ono bardzo szybko i nie potrzebuje dużej ilości kalorii.

Rodzice często martwią się, że ich dzieci nie spożywają odpowiedniej ilości witamin, minerałów i innych składników odżywczych. Prowadzi to do podawania dzieciom witamin i suplementów diety, co nie jest najlepsza praktyką. Wszystkie te składniki można bowiem dostarczyć dziecku w postaci naturalnej, w żywności. W tak dużej ofercie surowców nieprzetworzonych należy wybierać te, bogate w białko, żelazo wapń, potas, witaminę C i inne.

Najlepsza metodą zakodowania dziecku smaków jest podawanie pokarmów zdrowych, warzyw i owoców jak najwcześniej, najwcześniej jak pozwala na to rozwój dziecka, jak również dając dobry przykład spożywając samemu takie produkty i dając wiele opcji do wyboru. Prawidłowy jadłospis dziecka powinien zawierać trzy posiłki dziennie i dwie pożywne przekąski z ograniczeniem cukru i tłuszczu, w tym owoce, warzywa, chude mięso o nisko tłuszczowe produkty mleczne. Takie zdrowe praktyki pomogą również uniknąć wielu problemów zdrowotnych, w tym nadwagi, słabego rozwoju kości o rozwoju cukrzycy.
Jest również zapewnieniem, że dziecko rośnie fizycznie odpowiednio do swojego wieku.


Komentarze

Dodaj komentarz

Treść wiadomości:
Nazwa użytkownika:
Adres e-mail:
Kod weryfikacyjny:

Najnowsze osobywięcej

Avatar malwi36Avatar HanysHansAvatar SylkaAvatar And70Avatar 10august1995Avatar Marcin87chAvatar Greg17Avatar PatrycjaAvatar Anka534