Tutaj jesteś: Home :: Mama :: Uroda :: Zabiegana i zmęczona mama też może być piękna

Zabiegana i zmęczona mama też może być piękna

UrodaWiadomo, że posiadanie dzieci wiąże się z wieloma wyrzeczeniami. Nie trudno popaść młodej mamie w gonitwę z czasem, obowiązkami, pracą i gdzieś po drodze zostawić za sobą całe swoje kobiece piękno i zdrowie. Przygarbiona, z szarą twarzą, podkrążonymi oczami po nieprzespanych nocach, pchająca wózek z małym berbeciem i pilnująca drugiego jeżdżącego na rowerku, z siatką pełną zakupów, przepełniona pośpiechem i nerwami, jeżeli choć jeden z powyższych epitetów pasuje do Ciebie, czytaj dalej.

Ten mało atrakcyjny wygląd mamy to pierwszy krok do depresji, która przychodzi tak niespodziewanie, że naprawdę nie trudno jej otworzyć drzwi do swojego życia. Tym, które tkwią w takim problemie lub, które niechybnie mogą się w nim znaleźć, sugeruję totalnie inne spojrzenie na świat, rodzinę i przede wszystkim siebie.

Więc do dzieła mamy

W artykule tym nie znajdziecie przepisów na maseczki i kremy cud działające na waszą urodę. Proponuję coś całkowicie innego.

Po pierwsze musicie zdać sobie sprawę z tego, że wasze piękno zmęczone mamy, które zginęło z waszej twarzy, w którejś z rzędu gotowanej zupce, na którejś z półek w sklepie spożywczym, przy wynoszonych z czwartego piętra x raz śmieciach, bądź w którejś ze zmienianych pieluszek malucha, można na powrót wydobyć. Pierwszym niekonwencjonalnym sposobem na promieniejącą twarz jest uruchomienie zaprzyjaźnionej instytucji w postaci męża, któremu poniekąd najbardziej powinno zależeć na efektach, babci, dziadka, cioci, wujka, siostry, brata, czy też koleżanki, która zajmując się Twoim potomkiem przez kilka godzin pozwoli Ci na „rekonwalescencję urody”. Czas ten wykorzystasz jak chcesz, ale proponuję ze swojego doświadczenia po prostu odpocząć. Odpoczynek czynny, czy też bierny nie robi tu najmniejszej różnicy, ważne, że jest to, aby ten czas był tylko dla Ciebie i aby dobrze go wykorzystać.

Przewlekły stres i zmęczenie wywiera bardzo wiele niekorzystnych skutków na Twój organizm, co nie jest obojętne na to jak wyglądasz. Stres zaburza sen, a jak wiadomo właśnie podczas niego dochodzi do procesu regeneracji skóry. Nieustanny niepokój będzie miał odzwierciedlenie w ciągłym marszczeniu czoła, a mała ruchomość twarzy spowoduje kumulację limfy i toksyn w tkankach, której wynikiem jest bladość i obrzmienie cery. Warto więc zorganizowany wolny czas dla siebie wykorzystać na zwykłe przespanie się, tym bardziej, gdy nieprzespane noce przy małym dziecku dają Ci się we znaki.

Po drugie nie zapominaj, że jesteś tylko człowiekiem i nikt nie może Ci przykazać, tym bardziej nie Ty sama sobie, że wszystko masz zrobić sama. Uznaj proszenie o pomoc nie za przyznanie się do porażki, lecz za formę docenienia samej siebie i uznanie tej osoby za godną zaufania. Utonąć w przydzielonych lub samemu sobie powierzonych obowiązkach jest bardzo łatwo, dlatego ustal sobie listę priorytetów i zadań, które możesz ukończyć jutro lub następnego dnia.

Moja kolejna recepta brzmi słuchaj. Co jest ściśle związane z uczeniem się cierpliwości, która pozwala w samorealizacji. Zamierzony cel, założenie bycia atrakcyjną i dobrze czującą się w swojej skórze mamą może zostać zrealizowany tylko wówczas, gdy w spokoju wysłuchasz wszystkich i skonfrontujesz te słowa ze swoim ja. Kolejny krok, czyli rozmowa z bliskimi o swoich problemach, dylematach, obawach, troskach po tym, jak wysłuchasz drugiej strony znacznie ograniczy wiele konfliktów, które rodzą po obu stronach negatywne efekty. Słuchanie i branie do siebie słów rozmówcy to wielka sztuka, gdy się tego nauczysz będziesz o wiele spokojniejsza, tym samym bardziej zadowolona co wiąże się ściśle z naturalnym uśmiechem na twarzy, który odmłodzi Cię o wiele lat.

Uroda jest bezpośrednio związana z naszą psychiką. Pozytywne spojrzenie na życie w obecnym świecie jest dość skomplikowane. Opłaci się jednak walczyć o nie każdym możliwym sposobem, nasze samopoczucie ma bowiem ogromne znaczenie dla naszego zdrowia, bez którego żaden eyeliner, tusz, czy korektor nie da rady nas upiększyć. Zmęczone mamy i wszyscy inni myślcie o szczęściu, uśmiechajcie się i poprawiajcie sobie humor samymi zdrowymi metodami.


Komentarze

Dodaj komentarz

Treść wiadomości:
Nazwa użytkownika:
Adres e-mail:
Kod weryfikacyjny:

Najnowsze osobywięcej

Avatar malwi36Avatar HanysHansAvatar SylkaAvatar And70Avatar 10august1995Avatar Marcin87chAvatar Greg17Avatar PatrycjaAvatar Anka534