Tutaj jesteś: Home :: PrawoDodaj artykuł

Najnowsze artykuły

Zwolnienie lekarskie na dziecko - Opieka nad dzieckiem chorym


Zwolnienie lekarskie tego rodzaju przysługuje obojgu rodzicom, a wystawiane jest na dziecko przez lekarza, wówczas, gdy istnieje konieczność osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem (czy też członkiem rodziny) w trakcie trwania choroby.

Urlop opiekuńczy


Wiadomym jest, że przepisy prawa pracy zawierają dużo przywilejów skierowanych dla pracownic będących w ciąży i posiadających dzieci. Jakie informacje można znaleźć w kodeksie pracy odnośnie urlopu opiekuńczego?

Urlop macierzyński


Urodzenie dziecka wiąże się w prawie polskim z szeregiem przywilejów. Jednym z takich udogodnień dla matki, która urodziła dziecko lub kilka dzieci jest obowiązek skorzystania przez nią z urlopu macierzyńskiego. Mowa tu o obowiązku, gdyż nie jest możliwe zrezygnowanie z tego przywileju, bowiem wynika on z ustawy.

Jak przebiega rejestracja dziecka?


Urodzenie dziecka, jest pięknym czasem, pełnym radości dla opiekunów, dziadków, dla całej rodziny. Jednak oprócz cieszenia się z przyjścia na świat nowego członka rodziny, należy pamiętać o kilku istotnych obowiązkach.

O alimentach słów kilka...


Co to jest obowiązek alimentacyjny? Kto może ubiegać się o alimenty? Zakres świadczeń alimentacyjnych. Odpowiedzi na te pytania w tym artykule :)

Jakie są prawa matki po narodzinach dziecka?


Narodziny dziecka to piękny czas dla całej rodziny: powiększenie jej o co najmniej jednego członka potrafi wprowadzić niezły zamęt. Każdy emocjonalnie, z miłością podchodzi do spraw maleństwa. Jednak, warto w tym momencie przyjrzeć się również sprawom kobiety, która urodziła to maleństwo.

Najnowsze osobywięcej

Avatar malwi36Avatar HanysHansAvatar SylkaAvatar And70Avatar 10august1995Avatar Marcin87chAvatar Greg17Avatar PatrycjaAvatar Anka534