Tutaj jesteś: Home :: Tata :: Można być samotnym i szczęśliwym

Można być samotnym i szczęśliwym

Tata Być częścią szczęśliwej i pięknej rodziny, to marzenie każdego z nas, to marzenie każdego dziecka. Dzieciom jednak trudno zrozumieć wiele problemów, z którymi zmagają się rodziny, zwłaszcza rodziny niepełne. Rozwód, symptomy patologii śmierć członka rodziny lub trudności finansowe, to sprawy, które w świecie dziecka nie powinny zaistnieć, a z którymi niestety, dziecko często musi się zmierzyć. Dlatego w rodzinach niepełnych dzieci mogą mieć inne poglądy na życie, niż dzieci wychowywane przez oboje rodziców. Stabilność emocjonalna dziecka jest bardzo często uwarunkowana naszymi, dorosłych zachowaniami. Styl rodzicielstwa i podejście do problemów dziecka odgrywają bardzo ważną rolę na jego funkcjonowanie w środowisku.

Biorąc pod uwagę fakt, że dzieci nie zawsze "wyświetlają" swoje reakcje na zdarzenia natychmiast, należy je uważnie obserwować, a przede wszystkim podejmować rozmowy z nimi. Dzieci mają tendencje do reagowania na stres zaburzeniami fizjologicznymi, starsze natomiast mogą wykazywać zaburzenia relacji z otoczeniem, czy okazują agresję.

W każdej rodzinie dzieci powinny mieć prawo do okazywania i wyrażania swoich prawdziwych obaw i lęków, a najlepszym sposobem na otwarcie ich emocji jest uprzedzenie pytań dziecka poprzez szczerą rozmowę. Takie dowartościowanie dziecka daje mu do zrozumienia, jak jest ważne w toczącym się dookoła niego życiu. Ważne jest aby dziecko rozumiało, jak ważna jest rodzina w takiej postaci, w jakiej funkcjonuje, jak ważna jest jej tożsamość, która tworzona jest wspólnie. Traktowanie siebie nawzajem z szacunkiem i miłością jest kluczem do rozwiązania wielu problemów. Nie można wyprostować i usunąć wszystkich niesprawiedliwości, ale można zmniejszyć obciążenie, które nas i nasze dzieci dotyka.


Komentarze

Dodaj komentarz

Treść wiadomości:
Nazwa użytkownika:
Adres e-mail:
Kod weryfikacyjny:

Najnowsze osobywięcej

Avatar malwi36Avatar HanysHansAvatar SylkaAvatar And70Avatar 10august1995Avatar Marcin87chAvatar Greg17Avatar PatrycjaAvatar Anka534