Tutaj jesteś: Home :: Wolny czas :: Edukacja :: Squla – radość z nauki

Squla – radość z nauki


Pokolenie Z, czyli dzieci z rocznika 1995 wzwyż, urodziło się z głową… w chmurze, a smartfony wręcz przyrosły do rąk jego przedstawicieli. Zgodnie z badaniem „Smart dzieci” 1 co piąte dziecko zaczyna korzystać ze smartfona lub tabletu już między drugim a trzecim rokiem życia. Tego typu dane zainspirowały twórców platformy edukacyjnej Squla, która stanowi przykład skutecznego mariażu nowych technologii i edukacji.

André Haardt, założyciel i dyrektor generalny Squli, stworzył innowacyjną platformę edukacyjną dla dzieci, rodziców i nauczycieli z myślą o tym, by urządzenia mobilne najmłodsi zaczęli utożsamiać nie tylko z rozrywką, ale także traktowali je jako skuteczne narzędzie do poszerzania wiedzy. Squla wykorzystuje także elementy grywalizacji, dzięki czemu liczba jej stałych użytkowników ciągle się powiększa.

Platforma, która łączy trzy grupy
Zamysłem twórcy Squli było stworzenie narzędzia, które zdobędzie uznanie nauczycieli, rodziców i ich dzieci. Squla znalazła złoty środek na skuteczne zmotywowanie dzieci do nauki, bo oprócz gier, które na bieżąco są aktualizowane przez pedagogów i programistów, wykorzystuje elementy grywalizacji. Jej użytkownicy zdobywają kolejne poziomy, za które otrzymują wirtualne monety, które z kolei mogą wymienić na rzeczywiste nagrody w postaci np. bonów do sklepów sieci Empik. Platforma bezpłatnie udostępniana jest szkołom i przedszkolom w godzinach lekcyjnych i stanowi dla nauczycieli atrakcyjne urozmaicenie lekcji. Jeśli rodzic i dziecko chcą korzystać ze Squli także w domu, mogą wykupić miesięczny lub roczny płatny abonament. Oprócz tego, że dzieci chętniej się uczą i odbywa się to w uwielbianym przez nich środowisku, rodziców przekonuje fakt, że mogą śledzić postępy dziecka z panelu rodzica na platformie, a także z poziomu aplikacji.

Nauczyciele sercem przedsięwzięcia
W ramach platformy, uczniowie oraz nauczyciele mogą korzystać z blisko 40 000 zadań w postaci quizów i gier o poziomie trudności dopasowanym do etapu nauczania. Platformy używa dziś ponad 125 tysięcy użytkowników, a w Polsce Squlę zdążyło poznać około 8 tysięcy placówek szkolnych. Swój sukces firma zawdzięcza przede wszystkim marketingowi szeptanemu, który od początku istnienia platformy uskuteczniali nauczyciele wykorzystujący Squlę w swojej codziennej pracy.

Na początku promowaliśmy Squlę głównie dzięki uprzejmości nauczycieli, którzy entuzjastycznie podchodzili do naszego produktu i chętnie polecali go rodzicom uczniów – mówi André Haardt, założyciel Squli – Dobre relacje z nauczycielami są wciąż dla nas kluczowe, gdyż widzimy, jak ważne jest ich poparcie. Są oni dla nas swoistymi ambasadorami Squli. Co piąty nowy użytkownik dowiaduje się o Squli właśnie poprzez szkołę.

Ta internetowa platforma edukacyjna dla uczniów szkół podstawowych i dzieci w wieku przedszkolnym, zadebiutowała w 2010 roku w Holandii, skąd zaczęła rozszerzać swój zasięg także na inne kraje. W 2015 roku twórcy Squli postanowili udostępnić platformę w Polsce.

Więcej informacji na:
https://www.squla.pl/
Komentarze

Dodaj komentarz

Treść wiadomości:
Nazwa użytkownika:
Adres e-mail:
Kod weryfikacyjny:

Najnowsze osobywięcej

Avatar dasd15Avatar malwi36Avatar HanysHansAvatar SylkaAvatar And70Avatar 10august1995Avatar Marcin87chAvatar Greg17Avatar Patrycja