Tutaj jesteś: Home :: Wolny czas :: Gry i zabawy :: Idealne zabawy na majówkę

Idealne zabawy na majówkęWeekend majowy coraz bliżej dlatego warto już zaplanować coś ekscytującego dla naszych pociech. Zamiast gotowców jakimi nas zasypuje komercyjne środowisko, postawmy na coś oryginalnego i wnieśmy wkład własny w zorganizowaniu czasu dla naszych maluchów. Kino, lody w ulubionej cukierni, salony zabaw są przereklamowane, wybierzmy się na prawdziwą przygodę na świeżym powietrzu. Połączmy zdrowie i rozrywkę w prostych grach i zabawach.

Powódź
Do tej zabawy potrzebne jest nam kilkanaście stron z gazet, które układamy obok siebie na ziemi, to będzie nasza bezpieczna łódź. Dzieci biegają swobodnie wokół drzew, a na hasło „powódź” biegną czym prędzej by schronić się na łodzi.

Muchy i pająk
Jedno z wytypowanych dzieci staje się na moment pająkiem, który poluje na pozostałe dzieci - muchy. Kiedy pada hasło „pająk” dzieci stają w bezruchu, a wytypowane dziecko do roli pająka udaje się na łowy. Jeśli znajdzie dziecko, które się porusza, zabiera je do swojej sieci i teraz one pomagają mu schwytać resztę drżących dzieci. Edukacyjnym walorem gry jest aby dzieci naśladowały bzyczenie muchy, onomatopeja rozluźnia aparat mowy i rozwija wymowę.

Ruchome jabłko
Zawieszamy sznurek z jabłkiem na gałązce i próbujemy je zjeść bez użycia rąk. Zabawa wymaga dużej zręczności dzięki czemu rozwija koordynację ruchową dziecka.

Przeciąganie liny

Idealna zabawa by trochę się pobrudzić i poczuć jak na prawdziwym obozie. Do tego zadania potrzebujemy tylko kawałek liny, wyznaczenie granicy i podziału na dwie drużyny. Zadanie wygrywa paczka dzieciaków, która przeciągnie drużynę przeciwną przez granicę.

Poszukiwanie skarbów

Jak na prawdziwych poszukiwaczy przygód przystało trzeba znaleźć ukryty skarb. Do zadania potrzebujemy kilka kolorowych kopert i naszego tytułowego skarbu, którym może być jakaś wymarzona zabawka lub po prostu coś słodkiego. Rodzic ustawia pierwszą kopertę w widocznym miejscu, aby dziecko mogło ją bez problemu znaleźć. W kopercie podajemy komendę (np. idź 4 kroki w lewo), w mniej więcej tej odległości musi znajdować się kolejna komenda (np. zrób 3 wielkie kroki do przodu) itd. aż dziecko dotrze do schowanego przez nas skarbu.


Komentarze

Dodaj komentarz

Treść wiadomości:
Nazwa użytkownika:
Adres e-mail:
Kod weryfikacyjny:

Najnowsze osobywięcej

Avatar malwi36Avatar HanysHansAvatar SylkaAvatar And70Avatar 10august1995Avatar Marcin87chAvatar Greg17Avatar PatrycjaAvatar Anka534