Tutaj jesteś: Home :: Wolny czas :: Gry i zabawy :: Obrazy kuchennymi skarbami wyklejane

Obrazy kuchennymi skarbami wyklejane

Gry i zabawy

Mam 5 letnią siostrę, której zawsze wszędzie jest pełno. Są jednak takie dni, szczególnie jesienią, że Gabrysi baardzo się nudzi. Wtedy uruchamiam swoją wyobraźnię by działała na najwyższych obrotach i tak wpadłam ostatnio na genialny pomysł.
Potrzebny nam jest tylko klej, najlepiej kolorowe kartki z bloku i... skarby, które znajdziemy w naszej kuchni. 
Może to być ryż, migdały, makaron, rodzynki, mąka, skorupki jajek, skórki od owoców czy warzyw i co nam tylko do rąk wpadnie.
Z takich składników tworzymy z dzieckiem nasze dzieła sztuki. Smarujemy kartkę klejem, a resztę pozostawiamy już tylko kreatywności malca. Moja siostra stworzyła piękny domek, zwierzęta i plażę z muszelkami (zrobionymi z makaronu). 
Zabawa świetna i pochłonęła nam mnóstwo czasu!

Drugą propozycją są ludziki stworzone z lateksowych rękawic.
Potrzebne nam były lateksowe rękawice, bądź balony, nitki, kolorowe wstążki i kłębki wełny, markery, farbki, brokatowe pisaki, klej i mąka (może być ziemniaczana).

Rękawice napełniałyśmy mąką, następnie zawiązywałam je nitką i resztę pozostawiałam do tworzenia mojej siostrze. Rysowała im oczy, doczepiała włosy z wełny i nitek, malowała je farbkami i brokatowymi pisakami. Stworzyłyśmy caałą rękawiczą rodzinę. Można wykorzystać do tego mnóstwo innych materiałów, co tylko fantazja nam podsunie do głowy.

Zabaw jest wiele i to od nas zależy czy pozwolimy dziecku się nudzić, mówiąc, a niech się sobą zajmie, czy stworzymy mu od czasu do czasu warunki do tego by śmiało się, rozwijało swoją wyobraźnię i kreatywność. Takie zabawy na jesienne popołudnia, są zdecydowanie dużo cenniejsze niż oglądanie przez dziecko telewizora.

A więc do dzieła! 
Pozdrawiamy. :)


Komentarze

Dodaj komentarz

Treść wiadomości:
Nazwa użytkownika:
Adres e-mail:
Kod weryfikacyjny:

Najnowsze osobywięcej

Avatar malwi36Avatar HanysHansAvatar SylkaAvatar And70Avatar 10august1995Avatar Marcin87chAvatar Greg17Avatar PatrycjaAvatar Anka534