Tutaj jesteś: Home :: Wolny czas :: Gry i zabawy :: Ulubiona zabawa Michała

Ulubiona zabawa Michała

Gry i zabawyMichał uwielbia zabawę klockami. Buduje z nich, wszelkie konstrukcje, jakie podsunie mu wyobraźnia. Bardzo często bawimy się razem z nim. Bardzo się cieszę, że moje dziecko wybrało na ulubioną zabawę, właśnie zabawę klockami. Dlaczego? Bo uczą dziecko kreatywnego i logicznego myślenia, ćwiczą dziecko manualnie i uczą cierpliwości. A uważam, że współczesnym dzieciom właśnie cierpliwości najbardziej brakuje, bo wszystko mają na już i na wyciągnięcie ręki. Uczą sukcesów, bo jaka jest radość, gdy wieża stoi, jak i porażek, bo jak kiepsko ją zbudowałeś to się zawaliła. Klocki to zabawy z kształtami a także doskonały sposób na poznanie kolorów. To forma zabawy wciągającej na dłuższy czas, ogromna frajda dla dziecka i dla rodzica. My z Michałkiem często budujemy garaże dla samochodów i pociągów, wieże, wiadukty, domy. To także doskonały sposób na rozwój dziecięcej wyobraźni, bo zabawa z klockami to zabawa z 1000 pomysłów, które można zrealizować.


Komentarze

2017-01-17 19:05:08

SamotnaMama84

Mój smyk też lubi tego typu zabawy z klockami, układanie puzzli... :) Bardzo trafna uwaga jak bardzo takie zabawy są nie tylko kreatywne, ale i budujące rozumienie świata przez dziecko.

Dodaj komentarz

Treść wiadomości:
Nazwa użytkownika:
Adres e-mail:
Kod weryfikacyjny:

Najnowsze osobywięcej

Avatar malwi36Avatar HanysHansAvatar SylkaAvatar And70Avatar 10august1995Avatar Marcin87chAvatar Greg17Avatar PatrycjaAvatar Anka534