Tutaj jesteś: Home :: Wolny czas :: Książki dla dzieci :: "Amelia i Kuba. Godzina duchów" "Kuba i Amelia. Godzina duchów" Rafał Kosik

"Amelia i Kuba. Godzina duchów" "Kuba i Amelia. Godzina duchów" Rafał Kosik

Rafał Kosik, który sprawił, że polskie nastolatki masowo czytają bestsellerową serię "Felix, Net i Nika", postanowił zachęcić do czytania trochę młodszych.Oto na nowe osiedle sprowadzają się kolejni mieszkańcy. Jedenastoletnia Amelia poznaje jedenastoletniego Kubę, a zwykła przeprowadzka okazuje się początkiem niezwykłej przygody, w którą zamieszani będą: Amelia i Kuba, szalony naukowiec, legwan Franek, sąsiadka - pani Kożuszek, nadpobudliwy pies Imbir, pewna nierozgarnięta Celebrytka, nowa linia jogurtów, wybitnie inteligentny brat Amelii i wybitnie postrzelona, złośliwa siostra Kuby. No, i jeszcze... DUCHY. Takie całkiem współczesne.

Amelia i Kuba, Kuba i Amelia. Dwa różne spojrzenia na tę samą historię. Dla dziewczyn i dla chłopaków. Dla chłopaków i dla dziewczyn. Dla wszystkich. Bo czasem warto się zastanowić, co myśli i czuje drugi człowiek, każdy przecież widzi ten sam świat w inny sposób. A te książki sprawią, że dzieciaki w wieku 7-11 lat pokochają czytanie!


Komentarze

2014-08-31 10:15:23

MamaAsia

Rafał Kosik "Amelia i Kuba. Godzina duchów."Jak tylko przeczytałam wzmiankę o tej książce i jej oryginalnej kompozycji czułam, że będzie nieprzeciętna. I miałam rację."Amelia i Kuba" to wspaniała książka przygodowo- detektywistyczna. Na całość składają się dwie części, będące relacją dwóch różnych bohaterów: część pierwszą poznajemy z punktu widzenia dziewczynki, część drugą - z perspektywy starszego od niej nieco Kuby. Przeczytałam z dziewczynkami tom, w którym wszystkie wydarzenia widzimy oczami Amelki. Bohaterka poznaje Kubę, gdy ten wprowadza się do tego samego apartamentowca. Jest zdenerwowana i spotkanie nie przebiega tak, jakby sobie tego życzyła. Właściwie nic nie dzieje się według jej planu. Amelia jest tym rozczarowana. Chciałaby poznać Kubę, ponieważ...jej się podoba. To jednak nie jest takie proste.W bloku zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Pani Kożuszek widzi duchy, zjawy mieszkańców pojawiają się w różnych miejscach zawsze o tej samej godzinie...sprawa wygląda coraz bardziej groźnie i tajemniczo.Czwórka dzieci: Amelia, Kuba, brat dziewczynki z zespołem Aspergera i siostra Kuby, energiczna Mi próbują wyjaśnić przyczynę niezwykłych zjawisk i rozwiązać zagadkę profesora Koprowicza.Czy ich misja się powiedzie? Dlaczego profesor został zwolniony z pracy? Jaką tajemnicę kryje pewien dom na uboczu? Czy osobliwa machina to wehikuł czasu?Na te wszystkie pytania uda nam się znaleźć odpowiedzi po przeczytaniu wspomnianej lektury. Wartka akcja, ciekawe, zaskakujące momenty i nieoczekiwane zwroty wydarzeń, niecodzienne zdarzenia, kreacje interesujących i sympatycznych bohaterów zmagających się z duchami to atuty tej powieści. To lektura napisana prostym, przystępnym dla młodzieży językiem, a duża czcionka sprawia, że czyta się naprawdę dobrze. Jest ładnie wydana: sztywna okładka, kolorowe wyklejki w książce, ciekawe rysunki to zachęta do czytania.Zachęcam gorąco do sięgnięcia po tę pozycję książkową- z każdą kolejną przeczytaną stroną pochłania czytelnika coraz bardziej wzbudzając zainteresowanie, natężając emocje, uruchamiając wyobraźnię. My przeczytałyśmy ją z przyjemnością, w krótkim czasie, bo bardzo podobała się zarówno mi, mamie, jak i młodszym czytelniczkom. Napiszę w dwóch słowach: książka świetna!Jest naprawdę godna polecenia. Myślę, że czytelnicy podzielą nasze wrażenia.Ciekawa jestem drugiej części powieści. W niej sprawy niewyjaśnione mają znaleźć rozwiązanie. To historia okiem Kuby. Myślę, że równie niezwykła.Dziękuję serdecznie za możliwość wygrania, poznania bohaterów i przeczytania fajnej, wakacyjnej historii.:)

2014-08-05 17:31:08

nierika

Jako szczęśliwa posiadaczka dzięki wygranej w konkursie, słów kilka o książeczce skrobnę.
Cóż mogę powiedzieć ja, matka po przeczytaniu książki? Łatwa, miłą i przyjemna. Chociaż uderzyło mnie w niej kilka rzeczy- chociażby 6 latka mając tablet? no kurcze ja wiem, że technologia idzie do przodu, postępu się nie zatrzyma, no ale kurcze 6 lat? A poza tym, Mi - bo to właśnie o ową sześcioletnią pannice chodzi, najbardziej przypadłą mi, i moim dzieciom do gustu. Chociaż oczywiście mój Kubuś starał się utożsamić z Kubą książkowym:).  Co ponadto? Ano, syn mój z niecierpliwością czeka, aż dotrze do nas zakupiona już druga wersja - czyli Amelia i Kuba. Twierdzi on bowiem, że wiele rzeczy w tej części przemilczano - mądrala mały. 
Moim zdaniem, książka fajna, choć chwilami miałam wrażenie zwłaszcza pod koniec, że trochę nie trzyma się to całości, ale może też wyprostuje się to moje spojrzenie po przeczytaniu jej drugiej wersji.

2014-07-06 17:39:47

Lex_Lex

Ja nie czytałam tej książki, chociaż chciałabym

2014-07-05 22:05:09

Tadek Niejadek

Chętnie byśmy poczytali

Dodaj komentarz

Treść wiadomości:
Nazwa użytkownika:
Adres e-mail:
Kod weryfikacyjny:

Najnowsze osobywięcej

Avatar malwi36Avatar HanysHansAvatar SylkaAvatar And70Avatar 10august1995Avatar Marcin87chAvatar Greg17Avatar PatrycjaAvatar Anka534